Exotické vozy s logem Renault

Především díky stále většímu zájmu zákazníků o vozy s diamantem ve znaku ze zemí mimo evropský kontinent nabízí Renault modely, které jsou pro nás neznámé a více jsou na míru tamním trhům. V loňském roce více než 50% produkce směřovalo mimo Evropu a tyto trhy jsou pro značku stále důležitější. Například v Indii je Renault č. 1 ze všech evropských značek. Úspěchy nejen tam nesklízí jen se stávající modelovou řadou, ale nabízí zde vozy, více či méně známé pod svým logem. Nejznámějším příkladem je například Duster. Ten sklízí úspěchy jako Renault nejen v Jižní Americe, ale také v Rusku, Indii, Maroku. V následujících příspěvcích si rozebereme několik modelů, které v Evropě nepotkáme.

Renault SCALA: alianční dítě

Že Vám to nic neříká? Není se čemu divit. Tento model je určen jen a pouze pro indický trh a Jižní Koreu (nejedná se o tentýž model). Vůz pro Indický trh (viz. fotografie) je vlastně upravený Nissan Sunny/Latio (de facto sedan od modelu Micra).  V Indii se nabízí od roku 2012 a tvoří zástupce pro třídu malých vozů (automobilka jej označuje jako zástupce třídy subkompakt – stojí mezi segmentem A a B). Tento malý sedan, je nabízen jak s dieselovým agregátem 1.5 dCi 66kW/86k/200Nm a benzínovou 1.5 16V 73kW/99k/134Nm. K dispozici jsou pětistupňové manuální převodovky nebo bezstupňová X Tronic CVT skříň. Vůz se nabízí ve třech výbavových verzích. Mezi výbavové prvky patří například ABS+ESP, airbag, startování tlačítkem, automatická klimatizace, bezklíčkový vstup apod. Výroba probíhá v indickém Chennai.

Foto: Renault

 

Foto: Renault

 

Foto: The Hindu

Renault SCALA v Jižní Koreji

Tento rodinný sedan, který se prodával například v Mexiku, Jižní Kolumbii, Egyptě stojí na základě modelu Samsung SM3. Jeho výroba probíhala v továrně Renault-Samsung v jihokorejském Busanu. Model je momentálně nahrazen novou generací SM3, která je dvojčetem našeho Fluence.

Foto: Gizmo blogger
Foto: El Carro Colombiano

 

Foto: El Carro Colombiano

Sledujte aktuální informace na Facebook profilu blogu Renault News!

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *