Espace V + Twingo 2014!

Tímto příspěvkem navážu na článek AUTO.cz, který se zabýval změnou kategorie vlajkové lodi Renaultu.  Pokud jste tento článek četli, jistě vás informace o konci účasti ve třídě MPV nepřekvapí. Nebudu se tedy opakovat a půjdu rovnou k věci. Vývoj Espace 5 je prakticky už nějaký čas hotový, i když se zatím nepodařilo nikomu hotový zamaskovaný vůz vyfotit při zkouškách. Přesto internetem koluji fotografie z vývoje a nejrůznější grafiky z dobře informovaných zdrojů.

Jako první snímek zde vložený bude fotografie zachycující testovací mulu počátkem roku 2013. Vůz je postaven na modelu Grand Scénicu a zřejmě se jedná o testování podvozkové platformy a techniky vozu. Vůz samotný by měl vycházet z platformy, kterou bude sdílet s Infiniti JX (stejnou, ovšem pochopitelně upravenou podvozkovou platformu CFM1 bude využívat také nová generace modelu LAGUNA) a kromě venkovního vzhledu stylu Crossover nabídne rozmístění interiéru ve stylu MPV včetně jeho variability. Možnost výběru bude jak pětimístné tak sedmimístné uspořádání. Existenci nové verze Espace potvrdil jak samotný Laurence van den Acker, tak i ředitel továrny v Douai, kde se bude vůz vyrábět. Dle jeho slov se bude jednat o prémiové SUV. Pozor, prvně se v souvislosti s pátou generací Espace hovoří o hybridní technologii pohonné jednotky! Mělo by se jednat o kombinaci benzínového motoru, který bude pohánět přední nápravu a o pohon zadní se postará přídavný elektrický motor. Tato informace je poměrně důležitá, protože Renault až donedávna hybridní technologii odmítal a svůj zájem stavěl čistě do elektrického programu ZE.

Renault dokázal při publikování těchto fotografií média poměrně zmást, protože některá média vydávala tyto fotky za testovací mulu nového Koleosu, jiná za nové SUV. Každopádně dnes je jisté, že se jedná o nový Espace.

Zatím poslední studii, jak by mohl nový Espace vypadat zpracoval na základě informátorů z automobilky francouzský portál Largus.fr:

V době psaní tohoto příspěvku se na webu Largus.fr objevila horká novinka – skica pětidvéřové verze nové generace modelu Twingo:

Tyto kresby prakticky potvrzují informace, které blog Renault NEWS přinesl v polovině  května – více zde.

 

 

Zdroj: Largus.fr, Autoevolution.com

2 thoughts on “Espace V + Twingo 2014!

  1. pripomina mi to cestu mazdy a studia Espace V. vyzera podobne ako vlajkova lod mazdy cx9.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *