Prodeje Renault ČR – KVĚTEN

Aktuální data prodejů můžete vidět v souhrnné databázi blogu, který je k dispozici na odkaze níže.  Oproti měsíci dubnu si Renault ČR polepšil, prodeje se zvýšily o 26 vozů. Již dva měsíce po sobě mají prodeje stoupající tendenci, avšak rozdíly jsou v desítkách kusů. Celkově se tedy prodalo 547 kusů, což znamená osmou příčku v prodejích.

Nejprodávanějším vozem měsíce května byla FLUENCE (152ks), která si v meziměsíčním srovnání polepšila o 88 kusů. Druhé místo získává MEGANE (146 KS + 3 RS). Poněkud klidnější prodeje oproti evropskému trendu vede Clio, které kleslo oproti dubnovým číslům o 2 kusy na 80 prodaných vozidel. Horká novinka Captur si za první měsíc prodeje našla cestu k 21 zájemcům, i když zde se bude jednat spíše než o soukromé majitele tak o vozidla patřící koncesionářům nebo importérovi.

Stále probíhají dodávky posledních vyrobených kusů současné generace Thalia (36). Naopak nedobře si vedl v prodejích Scénic, který si pohoršil o 18 kusů oproti dubnu a zakončil měsíc s 27 prodanými kusy. V otázce paliv u prodaných modelů jasně převyšuje benzín (397) nad naftovými (173 ks).

V následujícím grafu TOP 7 můžeme sledovat vývoj sedmi sledovaných modelů:

Příloha:

KOMPLETNÍ STATISTIKY PRODEJŮ 1 – 5  2013

 

 

One thought on “Prodeje Renault ČR – KVĚTEN

  1. Sice nejsem fanda Renaultu, ale na to, že se už asi 3 měsíce už jen doprodávají skladovky Thalie, tak má opravdu úctyhodné prodeje :yes:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *