Nový KOLEOS: Renault rozšiřuje svoje modelové portfolio o SUV určené pro mezinárodní trhy.

Skupina Renault představuje nejnovější přírůstek do své automobilové nabídky, nový KOLEOS, u příležitosti mezinárodního autosalonu v Pekingu v roce 2016.

Nový KOLEOS má všechny vlastnosti, které lze od SUV segmentu D očekávat:

 • svalnatý a robustní design,
 • jedinečnou technologii pohonu všech kol,
 • skutečné terénní schopnosti díky světlé výšce 213 mm,

A navíc know-how značky Renault:

 • uhlazený a přehledný interiér se sedadly poskytujícími nejlepší komfort v dané třídě
 • mimořádnou prostornost kabiny včetně 289 mm před koleny zadních cestujících,
 • výbavu známou z ostatních modelů Renault, například multimediální tablet R-LINK 2.

Nový KOLEOS přináší směs robustnosti SUV s rafinovaností a výbavou charakteristickými pro velké sedany. Díky své rozsáhlé výbavě stanovuje měřítka ve třídě v oblasti komfortu a rafinovanosti. Doplňuje navíc vrcholnou řadu značky Renault, která navíc obsahuje crossover Espace, velký sedan Talisman a jeho praktickou kombi variantu Talisman Grandtour.

Nový KOLEOS je navržený a zkonstruovaný tak, aby splnil očekávání zákazníků na pěti kontinentech a má tudíž mezinárodní ambice: prodej bude zahájen ve třetím čtvrtletí 2016 v Austrálii, Turecku, státech Perského zálivu a některých latinskoamerických zemích, na konci roku 2016 bude následovat Čína, poté na začátku roku 2017 Rusko a Evropa. Pro Renault přichází nový KOLEOS v ideální době, neboť četné trhy zažívají boom v oblasti SUV a pro mnohé zákazníky to bude první příležitost vyzkoušet si v daném segmentu vůz značky Renault.Renault_77513_global_en

Nezaměnitelný design značky Renault v nové vlajkové lodi kategorie SUV

  „Nový KOLEOS je součástí obnovy modelové řady Renault, která započala s novým Cliem v roce 2012. Pro mě jako pro designéra spočívala výzva v navržení takového SUV, které by bylo nejen elegantní, ale také moderní a dynamické. Proto jsme se nesnažili prvky tradičně spojované s SUV potlačit, ale právě naopak zdůraznit v podobě robustních horizontálních linií, svalnatých boků a velké světlé výšky. Nový KOLEOS tak vyzařuje určitou vnitřní sílu. Je to každým coulem SUV a současně vůz značky Renault.

Laurens van den Acker – Renault Senior Vice President, Corporate Design.

Linie, kvalita a výbava moderního SUV

Robustní a atletický design

Nový KOLEOS je skutečným SUV se všemi příslušnými designovými prvky.

V rámci designové strategie společnosti Renault iniciované Laurensem van den Ackerem je nový KOLEOS ztělesněním okvětního lístku „EXPLORE“, který evokuje robustnost a touhu po dobrodružství. Právě naplnění těchto vlastností inspirovalo designéry značky Renault k tomu, aby novému KOLEOSU propůjčili výrazný a svalnatý design. Pro zdůraznění tohoto stylingu charakteristického pro SUV je nový KOLEOS vybaven:

 • ochrannými lištami bočních dveří,
 • koly o velkém průměru (až 19 palců),
 • hliníkovými střešními nosiči.

Kombinace vysoké světlé výšky (213 mm) a nájezdového i přejezdového úhlu 19 a 26 stupňů umožňuje zvládnout také náročnější terén.Renault_77487_global_enBezpečný a komfortní interiér

Vyvýšené sedadlo řidiče zaručuje vynikající výhled. V porovnání s tradičním sedanem je sedadlo řidiče nového KOLEOSU o 150 mm výše, což je vlastnost, které si zákaznici v segmentu SUV velmi cení.

Vysoká a široká přístrojová deska má řidiči a spolujezdci zprostředkovat pocit bezpečí a ochrany. Rukojeti na obou stranách středové konzoly jsou inspirací ze světa off-roadů a propůjčují interiéru sportovní vzhledRenault_77507_global_en

Linie procházející od horní části přístrojové desky k zadní části loketní opěrky je jedním z výrazných prvků designu interiéru nového KOLOSU a evokuje výkon a svět terénních vozidel.

Široká středová konzola zajišťuje komfortní odstup mezi řidičem a spolujezdcem. Geny SUV nového KOLEOSU se projevují i v prostoru pro cestující. Elegantní, bezpečný interiér vyznačující se nenuceným komfortem, kvalitou a robustností je v perfektním souladu s vnějšími liniemi vozidla.
Renault_77505_global_en

Renault_77503_global_en

Výjimečná a uživatelsky přátelská technologie

Technologie ALL MODE 4×4-i použitá v novém KOLEOSU se již osvědčila v milionech vozidel Aliance po celém světě. Tento systém pohonu všech kol se snadno ovládá díky spínači na přístrojové desce nalevo od volantu, kterým je možné volit mezi režimy 2WD (pohon předních kol) a 4WD AUTO (pohon všech kol). Režim 4×4 automaticky rozděluje točivý moment mezi přední a zadní nápravu. Při nízkých rychlostech a zhoršené přilnavosti povrchu navíc může řidič zvolit třetí režim 4WD LOCK a tím zapnout stálý pohon všech kol.

Pohon všech kol u nového KOLEOSU přináší také vyšší bezpečnost a stabilitu, neboť je neutralizována nedotáčivost i přetáčivost a optimalizována trakce v náročnějších podmínkách. Pro splnění požadavků některých vybraných trhů bude nový KOLEOS rovněž dostupný pouze s pohonem jedné nápravy.

Nový KOLEOS hrdě ztělesňuje nový styl značky Renault

Inspirován Talismanem

Designové podobnosti s Talismanem, novým luxusním modelem z dílny Renault, který byl na 31. Mezinárodním automobilovém festivalu v Paříži v lednu 2016 oceněn jako nejkrásnější vozidlo roku, jsou zřejmé. Exteriér obou těchto vozidel byl navrhován souběžně týmy vedenými stejným designérem: Alexisem Martotem.

Nový KOLEOS je tak díky designu s velkým logem integrovaným uprostřed široké chromované masky chladiče okamžitě identifikovatelný jako vozidlo vrcholné řady Renault.

K výraznému vnějšímu designu automobilu přispívají také linie kapoty, které jsou podtrženy přítomností chromovaných ozdobných prvků zahrnujících pás probíhající od světlometů podél celé délky blatníků a opticky prodlužující příď. Jedná se o jedinečný prvek v daném segmentu umocňující dynamiku a eleganci vozidla a odlišující KOLEOS od ostatních SUV.

Rozvor 2710 mm a celková délka automobilu 4670 mm řadí model KOLEOS mezi nejdelší v dané třídě a umožňují novému KOLEOSU dosáhnout rekordního objemu vnitřního prostoru a zařadit se mezi SUV segmentu D.

Design charakteristický pro Renault lze objevit i na zádi. Šířku vozidla 1840 mm podtrhují široké horizontální koncové svítilny, které přitahují pozornost k logu značky Renault na dveřích zavazadlového prostoru. Chromované ozdobné prvky ve spodní části zadního blatníku KOLEOSU mají tvar dvojitých koncovek výfuku a doplňují celkový design exteriéru.

Full LED světelný podpis je vlastní všem novým modelům Renault

Tato jednotnost celkového designu modelu se týká předních i zadních světel.

 • Světelný podpis KOLEOSU připomíná nejnovější modely značky Renault.
 • Vpředu je KOLEOS vybaven světlomety Full LED Pure Vision (v závislosti na verzi), které plní funkci potkávacích i denních světel a dodávají vozu jedinečný a pronikavý vzhled.
 • Tato technologie, která je o 20 % výkonnější než halogenové žárovky, zaručuje dobrý výhled v noci.
 • Zadní svítilny jsou vybaveny technologií Edge Light, která generuje čisté a jasné světlo s 3D efektem.

Renault_77489_global_en

Renault_77490_global_en

Alexis Martot, designér exteriéru KOLEOSU

Alexis Martot je nadšencem pro klasické vozy z 60. a 70. let minulého století.

Jeho prvním automobilem bylo Twingo první generace, ve kterém ujel více než 300 000 kilometrů. Svou kariéru však započal u prémiového výrobce automobilů a podílel se na návrhu několika koncepčních a silničních vozidel.

Od svého příchodu k designovému oddělení firmy Renault v roce 2012 hraje klíčovou roli při obnově vrcholných modelů značky jako člověk pověřený návrhem exteriéru Talismanu i nového KOLEOSU.

Alexis Martot se inspiroval svými zkušenostmi z dřívější kariéry a chtěl novému KOLEOSU propůjčit dokonalé proporce a nadčasový styling, upevnit statutární pozice vozidla a zároveň zachovat geny značky Renault. Aby Martot u nového KOLEOSU podtrhl jeho sounáležitost se segmentem SUV, má vozidlo dlouhý zadní a krátký přední převis.

Velkou péči věnoval také detailům, jako jsou chromované ozdobné prvky vpředu, podél spodní části zadního nárazníku a po stranách vozu. Vstupy vzduchu integrované v předních dveřích jsou subtilní připomínkou Alexisovy vášně pro klasické sportovní vozy.

Prostorný, pohodlný a rafinovaný nový KOLEOS nabízí komfort a výbavu velkého sedanu

Nový KOLEOS je výjimečně prostorný a nabízí širokou škálu prvků výbavy, které lze najít také u nejnovějších modelů Renault. Pečlivě navržený interiér se vyznačuje promyšlenými kombinacemi barev a materiálů a nastavuje měřítka v oblasti komfortu a citu pro detail.

Výjimečná prostornost pro maximální komfort za všech okolností

Přední sedadla jako jedna z nejkomfortnějších v daném segmentu

Přední sedadla nového KOLEOSU, která se inspirovala Talismanem, se vyznačují

 • komfortním a ergonomickým tvarem,
 • rozměry, které patří v dané třídě k největším,
 • pěnou s variabilní hustotou pro zvýšený komfort.

V závislosti na verzi jsou přední sedadla nového KOLEOSU vybavena:

 • elektrickým nastavením v šesti směrech,
 • elektrickým ovládáním bederní opěrky,
 • vyhřívaným sedákem a opěradlem s možností volby dvou teplot,
 • integrovanou ventilací pro horké dny.

Opěradlo je vyrobeno z flexibilní, avšak odolné semirigidní skořepiny, která zajišťuje dostatek prostoru pro cestující v zadní části vozidla a přispívá k větší vzdušnosti interiéru.

Rekordní prostor pro cestující v zadní části vozidla

S prostorem před koleny 289 mm předčí nový KOLEOS nejen konkurenční modely, ale zároveň poskytuje cestujícím v zadní části vozidla velkorysé místo. Druhou řadu sedadel lze v případě zájmu vybavit elektrickým vyhříváním s možností volby dvou teplot.

Konfigurovatelný zavazadlový prostor

Kromě mimořádně objemného vnitřního prostoru disponuje nový KOLEOS velkým, modulárním zavazadlovým prostorem a řadou praktických úložných řešení.

 • Objem zavazadlového prostoru vybaveného praktickou demontovatelnou podlážkou umístěnou ve stejné výšce jako práh víka zavazadlového prostoru, činí 542 dm3 VDA (624 litrů).
 • Systém „Easy Break”: ovládací prvky umístěné uvnitř zavazadlového prostoru umožňují sklopení zadního sedadla v poměru 3:2 pro navýšení celkové přepravní kapacity na 1690 dm3
 • Dále je k dispozici 35 litrů úložných prostorů včetně jedenáctilitrové přihrádky před spolujezdcem a pěti litrů ve středové konzole.

Nový KOLEOS pečuje o řidiče i cestující

Pečlivě zvolený interiér

V interiéru nového KOLEOSU se snoubí robustní charakteristiky SUV s kvalitou očekávanou od velkého sedanu díky použití atraktivních a odolných materiálů, jako je třeba satinovaný chrom na volantu, řadicí páce a výdeších vzduchu. Středová konzola je potažena ochranným filmem, který je odolný a zároveň příjemný na dotyk. Na přístrojovou desku a obložení dveří byly použity měkčené materiály. Kožené čalounění sedadel a loketních opěrek se vyznačuje kontrastním prošitím.

Komfort interiéru dále umocňuje ambientní LED osvětlení nabízející výběr z palety barev sahajících od zelené, přes modrou, žlutou, červenou až po fialovou podle přání či nálady řidiče a cestujících.

Vnitřní prostor nového KOLEOSU je mimořádně prosvětlený díky velkému, otvíratelnému skleněnému střešnímu oknu (0,80 m2), které zasahuje až nad zadní sedadla.

R-LINK 2, připojený zážitek s možností individualizace

Hlavním prvkem interiéru nového KOLEOSU a zároveň klíčem ke komfortnímu cestování je R-LINK 2. Systém slouží jako připojené ovládací centrum funkcí, jako jsou multimédia, navigace, telefonování hands-free, autorádio a asistenční systémy.

 • Jsou dostupné dva formáty obrazovky: 7palcový horizontální a 8,7palcový vertikální.
 • Dotykové ovládání je stejné jako u běžného tabletu (zoomování dvěma prsty, posun stránky, táhnout a pustit atd.).
 • Navigace poskytuje realistický obraz se zobrazením budov ve 3D.
 • Mezi možnosti konektivity a nabíjení patří bluetooth pro telefonování hands-free a audiostreaming, konektor USB, přípojka Jack 3,5 mm, 12V zásuvka a v závislosti na verzi slot pro SD kartu.
 • R-LINK 2 je také vybaven systémem hlasového ovládání pro navigaci a telefonování a funkcí předčítání e-mailů.
 • Čtyři úvodní obrazovky s možností individualizace zprostředkovávají rychlý přístup k nejčastěji používaným funkcím.
 • V obchodě R-LINK Store je k dispozici řada aplikací vyvinutých speciálně pro použití v automobilu.

Údaje týkající se jízdy (rychlost, otáčky, spotřeba paliva atd.) jsou zobrazovány na personalizovatelném barevném displeji s úhlopříčkou 7 palců, který je umístěn přímo v zorném poli řidiče.

Nastupování

Nastupování usnadňují široké dveře, které se otvírají v úhlu 70° vpředu a 77° vzadu, což jsou jedny z nejlepších hodnot v daném segmentu. Konstrukce dveří chrání prahy před znečištěním a minimalizuje šířku prahů pro snazší nástup do vozidla.

Elektricky ovládané dveře zavazadlového prostoru umožňují bezdotykové otevírání pouhým máchnutím nohou pod nárazníkem.

Lokálně použitelné inovace

Nový KOLEOS byl koncipován pro uvedení na trh na všech kontinentech, což znamená, že rozsah jeho výbavy byl upraven tak, aby vyhovoval klimatickým podmínkám všech oblastí, kde bude provozován. Například pro použití v chladném podnebí byl vybaven vyhřívaným volantem a vyhřívaným čelním oknem pro rychlé a jednoduché odstraňování námrazy. V zemích, kde to místní předpisy dovolují, je vozidlo vybaveno dálkovým startováním vozidla pro aktivaci těchto funkcí ještě před nástupem cestujících.

Opět v závislosti na jednotlivých trzích a regionech je nový KOLEOS dostupný s kabinovým vzduchovým filtrem, který zachytí 60 % pylu, prachu a nepříjemných pachů.

Komplexní paleta asistenčních systémů (ADAS) pro ještě bezpečnější jízdu

V závislosti na trhu přichází nový KOLEOS s širokou řadou asistenčních systémů (ADAS), které lze ovládat pomocí tabletu R-LINK 2:

 • Pro bezpečnost: Active Emergency Braking System.
 • Pro varování: varování před opuštěním jízdního pruhu, varování při nedodržení bezpečné vzdálenosti, systém rozpoznávání dopravních značek s varováním při překročení povolené rychlosti, systém kontroly mrtvého úhlu, asistent sledování bdělosti.
 • Pro podporu: parkovací kamera, automatické přepínání dálkových/potkávacích světel, přední, zadní a boční parkovací čidla a Easy Park Assist (samočinné parkování).

Prémiový zvukový zážitek BOSE

Audiosystém BOSE šitý na míru pro nový KOLEOS zahrnuje 12 výkonných reproduktorů pro bohatý, čistý a vyvážený prostorový zvuk.

SUV s globálními ambicemi

Nový KOLEOS bude stavět na know-how Aliance Renault-Nissan v segmentu SUV a k dispozici bude ve více než 80 zemích napříč všemi kontinenty. V roce 2015 prodala skupina Renault přes 2,8 milionů vozidel ve více než 125 zemích, přičemž 43 % z tohoto počtu mimo Evropu. Jako ukázka geografické a produktové rozmanitosti značky Renault přispěje nový KOLEOS k vývoji skupiny rozšířením její produktové řady a mezinárodní působnosti.

Globální strategie, která těží ze silných stránek Aliance Renault-Nissan

Prodej na všech kontinentech a kompletace ve dvou závodech

Nový KOLEOS se začne prodávat ve třetím čtvrtletí 2016 v Austrálii, Turecku, státech Perského zálivu a na některých trzích Afriky a Latinské Ameriky. V Číně bude uveden na trh v posledním čtvrtletí 2016. Poté jej začnou na začátku roku 2017 nabízet prodejci v Evropě a v Rusku, nový KOLEOS se tak stane jedním z geograficky nejrozšířenějších modelů Renault.

Nový KOLEOS se bude kompletovat ve dvou závodech – Busan v Jižní Koreji pro všechny trhy s výjimkou Číny a Wuhan pro čínský trh. Obě továrny splňují přísné standardy kvality a v současné době produkují vozidla vyráběná na základě modulární konstrukce CMF-C/D pro značky patřící do skupiny Renault a jejího aliančního partnera Nissan.

Osvědčená konstrukce vozidla a hnací ústrojí šité na míru požadavkům příslušného trhu

Nový KOLEOS se vyrábí s využitím alianční platformy CMF-C/D, kterou sdílí několik vozidel, například Renault Espace, Talisman a Kadjar a Nissan X-Trail/Rogue a Qashqai. Společná konstrukce svědčí o zkušenostech Aliance v oblasti sedanů, crossoverů a SUV.

Součásti a komponenty, které nejsou pro zákazníka viditelné, jsou společné, zatímco design a identita obou značek se odlišuje. Výsledné úspory byly investovány zpět do nového KOLEOSU, který zákazníkům nabízí rozmanitější možnosti výbavy.

Rovněž hnací ústrojí vozidla bylo vyvinuto v rámci Aliance. V závislosti na trhu bude nový KOLEOS dostupný s výběrem ze tří zážehových a dvou vznětových motorů s výkonem od 130 do 175 k (96 až 127 kW) v kombinaci s šestistupňovou manuální převodovkou nebo automatickou převodovkou X-Tronic.

Vozidlo, které ukazuje geografickou a produktovou rozmanitost značky Renault

SUV, které uspokojí požadavky zákazníků ze všech koutů světa

Nový KOLEOS je jako první SUV značky Renault v segmentu D alternativou konvenčního sedanu. Trh vozů SUV rychle roste ve všech částech světa. V roce 2015 bylo téměř každé páté celosvětově prodané vozidlo crossover nebo SUV. Poměr SUV prodaných na klíčových trzích firmy Renault jako je například Čína, kde SUV tvořila
30 procent celkového prodeje za rok 2015, zaznamenal oproti roku 2014 nárůst o 53 %.

Zákazníci kupující SUV mají region od regionu různé socio-demografické profily, ale velmi podobná očekávání ohledně designu, komfortu a využití vnitřního prostoru. Nový KOLEOS je vozidlem, které bylo speciálně vyvinuto právě pro uspokojení těchto požadavků.

Renault rozšiřuje svoji vrcholnou řadu v Evropě

Vrcholná řada značky Renault v Evropě nyní zahrnuje crossover (Espace), velký sedan (Talisman), jeho variantu kombi (Talisman Grandtour) a SUV (nový KOLEOS). Firmě Renault se podařilo za méně než 18 měsíců kompletně obnovit vrchol modelové řady a nabídnout vozidla, která představují kombinaci atraktivního designu, kvality, vyspělé výbavy a nízkých provozních nákladů, tedy kritérií, jež je nutné splnit, pokud mají být splněny potřeby soukromých, firemních i flotilových zákazníků.

Název KOLEOS – známé jméno v rámci portfolia Renault

Crossover KOLEOS rozšířil řadu Renault v roce 2008 a od té doby se ho po celém světě prodalo více než 300 000 exemplářů, přičemž více než 70 % mimo Evropu. Na některých trzích, jako například v Číně, kde se ho od roku 2009 prodalo 135 000 kusů, je název KOLEOS v širokém povědomí, a proto ho Renault použil jako jméno pro své nové SUV.

Název KOLEOS se poprvé objevil na ženevském autosalonu v roce 2000 ve formě vyspělého koncepčního vozidla, které bylo avantgardní kombinací sedanu, MPV a 4×4. O patnáct let později se portfolio značky Renault rozšířilo o modely Captur a Kadjar a nyní s těmito modely sdílí hlásku [K] i nový KOLEOS

V čele mezinárodního růstu

Nový KOLEOS bude vrcholným modelem řady Renault na mnohých z jejích trhů mimo Evropu. Cílem je získat na všech kontinentech uznání jako značka, která usiluje o konstrukční kvalitu a atraktivní design. Díky novému KOLEOSU si Renault na těchto trzích vybuduje image francouzské značky s globálními ambicemi.

Silná přítomnost v segmentu SUV a crossoverů je důležitá pro mezinárodní růst značky Renault, zejména pak na vznikajících trzích. Renault prokázal schopnost vyrábět komerčně úspěšné nové modely a zároveň u nich zachovat typický francouzský šarm.

Renault_77509_global_en

Renault_77510_global_en

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *