Spy photos: CLIO INITIALE

DOPLNĚNÉ O FOTO INTERIÉRU A CELÉHO VOZU – Již delší dobu se hovoří o tom, že Renault připravuje luxusnější divizi svých vozů. Ostatně není to žádná novinka, jak se některá média snaží psát. Původně nesly luxusně vybavené modely Renaultu označení „Baccara“. Ta byla známá především díky použitím ušlechtilých materiálů jako je dřevo, kůže, nadstandardní elektronická výbava. Například takový Safrane dokázal z kraje 90-tých let nabídnout dřevem obloženou palubní desku, elektricky ovládané sedačky se vzduchovými měchy vpředu i vzadu (!) pro maximální pohodlí cestujících. Od roku 1995 nechyběla ani vestavěná satelitní navigace.  V roce 1997 zřejmě Renault usoudil, že tento název není zřejmě dostatečně vystihující svou podstatu a tak přišel s novým označením Initiale PARIS.

 Dost ale velmi zkrácené historie značky, která ještě bude do budoucna velmi důležitá pro automobilku s diamantem ve znaku. Kdo sleduje blog Renault News na facebooku ví, že letošní podzim toho přinese poměrně dost. Svou premiéru si po letech čekání odbude luxusněji pojaté Clio – Initiale. Ač se  Renaultu daří držet všechny připravované modely pod pokličkou a daleko od fotoaparátů, tak zde se podařilo uživateli fóra worldscoop.fr vyfotit vůz nemaskovaný uprostřed města, zřejmě při focení propagačních snímků. Vozu dominuje speciální perleťová metalíza a změnám neunikl ani vzhled vozu. Přední nárazník je po vzoru Clio GT, místo LED denních pásků jsou však mlhovky a samotné denní svícení se přesunulo do linek kolem čočky světlometu. Ta je však otázkou diskuze jaké osvětlení zde Renault použil. Z fotografií lze vidět, že vůz nemá ostřikovače, tolik nutné k použití xenonových výbojek v plném svitu. Full LED světlometům zase neodpovídá tvar ani velikost samotné čočky a u klasických halogenů se nabízí řešení dvou světel v jedné čočce tak, jak to mají například vozy Škoda s projektorovými světlomety. Přesto se však v diskuzi kolem těchto snímků hovoří o využití technologie podobné z Citroenu DS3 – xenon s nižší intenzitou svitu v kombinaci s LED žárovkou. Zbytek vozu doplňují chromované lišty s logem Initiale a efektní černo-bílé disky z lehkých slitin. Logo se také nachází v zadní části vozu v místě, kde „chudší“ verze mají označení modelu. K interieru je zatím málo fotografií co je zřejmé je kůží obšitá palubní deska, celokožené dvoubarevné čalounění sedaček.

autor fotografií: Youyou56, Worldscoop forum.
autor fotografií: Youyou56, Worldscoop forum.

Více fotografií najdete z kapacitních důvodů na facebook stránce blogu RNEWS – fb.com/rnewscz . Tam také budou vkládány aktuální informace.

3 thoughts on “Spy photos: CLIO INITIALE

  1. tak cierne klio s takymto predkom vcera stalo u nas na parkovisku….ani rs ani normalny predok, presne takyto…..cisla malo nemecke a znacku normalny renault…..

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *