Twingo zná v Česku své ceny!

DOPLNĚNO O KOMPLETNÍ CENÍK – Nové Twingo, které se chystá na svou premiéru na českém trhu zná své ceny. Tento sympatický malý vůz nabídne široké množství individuálních úprav a nadstandardní prostor v interiéru. Ten se vyznačuje několika zajímavostmi – pro zadní cestující je skloněná podlaha,  kdy paty jsou níže než prsty (podobně jak to měl například VelSatis). V celém voze jsou použité prvky s vzhledem vozu (jeho silueta, nápis aj.).   Velmi vtipným doplňkem je například vyjímatelný objemný odpadkový koš či schránka před spolujezdcem, která lze využít jako přenosná kabelka. Změnou prošel také mechanismus kapoty – oproti před sériovým kritizovaným kusům je její manipulace na první pohled stejná, ale její pohyb a posun je jednodušší a stabilnější. V přední části vedle madel se nachází zámek pro případ, že by někdo chtěl kapotu otevřít a ukrást autobaterii. Je třeba dodat, že stejný systém uchycení kapoty (na textilních popruzích) používá celá léta sesterský Smart. Takže zde Renault neobjevil nic nového.  Zajímavostí je určitě posed za volantem. Ten se dá přirovnat spíše k většímu Capturu než vozu stejné třídy. Sedá se zde výše a řidič má díky tomu dobrý výhled z vozu.  Twingo bude nabízeno ve dvou motorových variantách. Atmosférická SCe 70 nabídne 52kW /70k s točivým momentem  91Nm. Silnější turbobenzínová TCe 90 nabídne 66kW/90k se 135Nm. V prvním případě bude možné pořídit motor se systémem Stop&Start. O využití automatické převodovky zatím nejsou žádné zprávy. K dispozici bude sedm odstínů barev a stejné množství disků z lehké slitiny / ozdobných krytu kol.

Jak jste si možná už všimli, na veřejnosti se objevily první reklamy zachycující nové Twingo  s doplňujícím sloganem „Go Anywhere, Go Everywhere“. Otázkou však zůstává, zda anglický výraz je tím pravým pro zaujmutí českého zákazníka. To však nechme stranou. Podle informací RN budou ceny Twinga startovat na 215 tisících korun. Vůz bude v základu skromně vybaven. Nabídne ozdobné kryty kol, nelakované zrcátka a kliky předních dveří, přední okna na manuální ovládání. Lépe vybavená verze s autorádiem a přípravou pro mobilní telefon (ten se dá využít jako rozšiřující informační systém vozu), disky z lehkých slitin, systémem na hlídání jízdních pruhů a motorizací Sce 70 výjde na 270 tisíc kč.

Dne 6.9. vydal Renault oficiální ceník. Základem bude motor SCe 70. Silnější turbo TCe90 bude k dispozici pouze pro nejvyšší výbavu. Podrobnější ceník lze najít zde.

Reklama na zastávce MHD. Foto: RN

Reklama na nové Twingo, která poběží ve sestříhané kratší formě v TV:

7 thoughts on “Twingo zná v Česku své ceny!

 1. Pokud by se mělo jednat o české ceny, pak tento minivůz snad bude dražším než větší Clio. Tak to jsem zvědav na jeho prodeje. U nás by za této konstelace nemělo myslím mnoho šancí.

 2. Zaváděcí ceny 🙂 nic zvláštního. To že bude TCe pouze pro nejvyšší výbavu je ale chyba :/

 3. Clio u nás začíná na 229 000,-. Twingo je tedy levnější než Clio a cena se mně zdá velice dobrá. Je na úrovni svého největšího konkurenta – VW UP. Třeba ve Francii Twingo začíná na 10 800,- Euro.

 4. No přes 280tis za 0.9TCe je opravdu pecka… Lepší počkat pár měsíců, kdy se základ dostane pod 200tis a silnější motor klesne pod 250tis. 🙂

 5. Manuální klima až od druhé výbavy za příplatek +10.000, to jsme na 239 za nejlevnější možné auto s klimou?

  Z druhé strany, Twingo vypadá celkem originálně a snad by to mohlo ustát i ty plecháče a bílou barvu 🙂

 6. Dobrý den, soutěž o nejchytřejší zemi v Evropě je v plném proudu a podpořit svou zemi můžete i vy.
  Jak se zúčastnit?
  Pod následujícím odkazem naleznete IQ test: Spustit IQ Test
  Pozor! Aby se výsledek je započítal do soutěže, je potřeba vyplnit celý test!
  Po vyplnění testu získáte podrobné statistiky o hodnotě svého IQ a také zjistíte, jak jste na tom v porovnání s ostatními Čechy i Evropany.
  Víte, že zjistit své IQ je otázka několika minut a znalost vlastního IQ může být důležitá pro celý život? Hodně štěstí a správných odpovědí!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *