TISKOVÁ ZPRÁVA: RENAULT TALISMAN + český ceník

Sedan střední třídy od firmy Renault přináší styl a skutečný zážitek z jízdy

Renault hrdě představuje svůj nový velký sedan. Jeho styl vychází z klasických hodnot oceňovaných zákazníky segmentu střední třídy. Automobil se sugestivním jménem TALISMAN překonává zažité vlastnosti vozů v dané kategorii a nabízí nový rozměr pohodlí a radosti z jízdy.

Renault TALISMAN v sobě kombinuje:

 • vytříbený design v podobě štíhlé a elegantní siluety
 • přátelský a prostorný interiér: velkorysý vnitřek pro všechny cestující, jedny z nejlepších předních sedadel v dané třídě a zavazadlový prostor s úctyhodným objemem 608 litrů (dle normy VDA)
 • inovace pro zpříjemnění života na palubě: digitální přístrojový displej, multimediální systém R-Link2
  s 8,7“ obrazovkou, barevný head-up displej, audiosystém BOSE® Surround Sound a parkovací asistent
 • inovace pro intenzivní zážitek z řízení: TALISMAN využívá technologii Multi-Sense, aby se přizpůsobil požadavkům řidiče. Kombinuje systém řízení všech kol 4Control® s elektronicky řízenými tlumiči, proto vykazuje vynikající jízdní vlastnosti a je agilní, bezpečný, dynamický i komfortní.

Díky všem těmto inovacím je TALISMAN sedanem, který je přitažlivý designem a zážitkem z jízdy poskytovaným svým uživatelům. Je v každém detailu charakteristický kvalitou výroby a pečlivým dílenským zpracováním, včetně vynikající hloubky a lesku laku. Mezi silné stránky modelu TALISMAN rovněž patří nízké provozní náklady a také nízká spotřeba a emise CO2.

TALISMAN představuje obnovu a rozšíření nejvyšší řady Renault. Bude nabízen také v kombi verzi Grandtour, která má všechny atributy sedanu. Obě varianty bude vyrábět továrna v Douai (Francie).

Renault TALISMAN byl poprvé oficiálně odhalen 6. července 2015. Veřejnosti se představil u příležitosti autosalonu IAA ve Frankfurtu nad Mohanem od 17. září 2015, a to včetně verze Grandtour.

Prodej nového velkého sedanu Renault v Evropě začne na konci roku 2015, kombi se na trhu objeví
v první polovině roku 2016.

Jméno, které je ztělesněním silných stránek značky Renault

Renault vybírá pro své modely symbolická jména, která jsou schopna odrážet jejich styl
a osobnost napříč všemi trhy. V tomto duchu se nese také charismatické pojmenování nového modelu TALISMAN, v němž jsou obsaženy pojmy jako ochrana a výkon. TALISMAN se snadno vyslovuje a je jednoduché mu rozumět všude na celém světě. Kombinace robustní, ušlechtilé konstrukce a inovativních technologií je zárukou špičkové ochrany a precizní bezpečnosti vozu.

01 TALISMAN, sedan střední třídy s jedinečnou kombinací smyslnosti a komfortu

Máme radost, že můžeme představit TALISMAN, nový sedan značky Renault. Pokud jde o jeho vnější rozměry, vnitřní prostor a pohodlí v interiéru, je to opravdu velkorysé vozidlo, které si vás získá vyspělou přídí, půvabem zadní části a svalnatými boky. Ať už se na něj podíváte z jakéhokoliv úhlu, vypadá jako připravený ke skoku. Zkonstruovali jsme jej s vášní, aby na něj byl řidič hrdý.“

Laurens van den Acker – šéfdesignér společnosti Renault

Vytříbený a moderní design

Základní prvky sedanu

U modelu TALISMAN zvolili designéři klasickou tříprostorovou karoserii. Sedan s vystupujícím zavazadlovým prostorem je u tohoto typu automobilů obecně uznávanou koncepcí, která byla nyní obohacena o přátelskou DNA značky Renault.

Pro novou interpretaci osvědčené koncepce bylo nutné přepracovat základy a najít přesné proporce
a harmonické vyvážení mezi jednotlivými objemy. Rozměry karoserie modelu TALISMAN o délce 4,85 a šířce 1,87 metru jsou velkorysé, což má pozitivní vliv na vnitřní prostornost a výrazný vnější vzhled, které se od tohoto vozidla očekávají.

Designéři a konstruktéři úzce spolupracovali, aby se podařilo zachovat výšku karoserie pouhých 1,46 m a současně dostatečnou světlost. Dále dosáhli ideálního poměru mezi prosklenou částí a zbytkem jedna ku dvěma, jakož i dlouhého rozvoru 2,81 m. Dlouhá kapota dodává vozidlu na dynamičnosti, disky kol
o průměru až 19 palců ladí s tvarovanými podběhy.

Elegantní styl

Přední část vozu TALISMAN vzbuzuje důvěru. Nese novou identitu značky Renault v podobě diamantu vertikálně umístěného na chromované, výrazné masce chladiče. Nový vizuální podpis značky Renault má podobu světel denního svícení ve tvaru písmene C, která sahají až po nárazník. TALISMAN je
v závislosti na verzi vybaven světlomety Pure Vision s moderní technologií full LED.

Profil působí zajímavě a dynamičtěji díky třetímu bočnímu okénku, které odkazuje na svět luxusních vozů a slibuje velkorysý vnitřní prostor. Použitý chrom zdůrazňuje elegantní siluetu: na lemu bočního okna a na originálním prolisu na předním nárazníku a dveřích. Tento subtilní prvek ve tvaru šípu připomíná styl sportovních vozidel a je ztělesněním aerodynamiky, výkonu a účinnosti.

Nízká a svalnatá zadní část je charakteristická horizontálními koncovými svítilnami, které zasahují až ke středu víka zavazadlového prostoru. Jejich protáhlý tvar zvýrazňuje nízký postoj vozidla a zároveň nechá vyniknout logu. Díky 3D efektu má TALISMAN jasně identifikovatelný světelný podpis. Zadní svítilny jsou trvale rozsvícené, čímž se zvýrazňuje jejich vliv na design.

Nakresli mi prosím sedan

Alexis Martot, autor exteriéru modelu TALISMAN, přiznává, že si práci na vyváženém designu velmi užil. „Nejdříve jsem se snažil, aby vozidlo mělo správné základní vlastnosti, pokud jde o proporce, prosklenou plochu a rozměry kol. Dále bylo nutné, aby TALISMAN působil vyváženě ze všech úhlů pohledu. Tento typ práce s sebou vždycky přináší nutnost kompromisu. Je nutné určit linie, aby měla karoserie správný poměr mezi délkou a šířkou, a opticky tak snížit střechu. Nicméně současně nesmí být v žádném případě ohroženo místo nad hlavou a vnitřní prostor. U rodinného vozidla je rovněž nutné splnit očekávání ohledně objemného zavazadlového prostoru. Je třeba se však vyhnout tzv. efektu batohu, tedy dbát na to, aby zavazadelník nebyl příliš vysoký ani příliš výrazný, aby byla zadní část vozu vyvážená. Linie se musí v zadní části elegantně zužovat, ale ne příliš. I když působí TALISMAN elegantně, dbali jsme na to, aby nebyl jen za účelem zdůraznění dynamiky posazen příliš dopředu. Všechno je otázka vyvážení, ale bez triků.“

Elegantní barevné odstíny a disky kol

Renault TALISMAN nabízí deset barevných odstínů:

 • devět metalíz: bílá Nacré, béžová Dune, modrá Cosmos, hnědá Vison*, šedá Cassiopée, šedá Platine, černá étoilé, červená Carmin*, černá Améthyste (pro Initiale Paris). (*nové barevné odstíny)
 • jeden nemetalický lak: bílý Glacier.

Všechny barevné odstíny těží z velmi trvanlivého laku s vysokou odolností a velkým leskem.

Pět verzí litých kol: 16“ Sequence, 17“ Bayadere, 18“ Duetto v šedé Erbé s diamantovým efektem,
19“ Alizarine v šedé Erbé s diamantovým efektem a 19“ Initiale Paris s diamantovým efektem.

Vnitřní prostor, ve kterém se snoubí vřelost, čisté linie a kvalita

V návaznosti na vnější vzhled designéři nově interpretovali klasické prvky kabiny, aby vznikl přátelský
a kvalitní interiér. Ten se opticky dělí na tři sekce, jejichž cílem je rozčlenění daného prostoru. Části, které jsou nejblíže k cestujícím, jsou opatřeny příjemným a měkkým povrchem. Vzdálenější části jsou úmyslně „chladnější“, co se týče použitých barev a materiálů. Tento protiklad zdůrazňuje pocit prostornosti. Kombinace barev a různých materiálů umožňuje vytvořit rozdílnou atmosféru. Velká pozornost se věnovala ergonomii a designu, včetně čalounění a povrchové úpravy dílů.

Každá část musí být krásná

Při pohledu dovnitř vozu TALISMAN objevíte příjemný a nadčasový interiér. „Chtěl jsem interiér s co nejplynulejšími liniemi. Přál jsem si, aby tato skutečnost byla zjevná, ale zároveň jsem chtěl, aby po hlubším prozkoumání vynikla harmonie všech detailů,“ vypráví Nicolas Dortindeguey, který je zodpovědný za design interiéru modelu TALISMAN. „Proto jsem navrhl jednotlivé součásti a dohlédl na jejich kompletaci, aby všechno přiléhalo přirozeným způsobem. Snažil jsem se nakreslit sebemenší detail zvlášť, aby každá část byla krásná sama o sobě. Doufám, že to povede nejen k tomu, že si lidé vozidlo TALISMAN zamilují na první pohled, ale zároveň s ním budou po uživatelské stránce dlouhodobě spokojení.“

Dokonalý interiér: velkorysý prostor, pohodlná sedadla
a maximální komfort

Sedan střední třídy TALISMAN má všechny předpoklady, aby cestujícím nabídl komfort a pohodlí díky velkorysému vnitřnímu prostoru a pohodlnému uspořádání.

TALISMAN je na nejvyšší úrovni v oblasti vnitřního prostoru a úložných prostor.

Byl vyvinut pro pohodlí řidiče i cestujících a objemem vnitřního prostoru se nachází na špičce střední třídy. Odlišuje se zejména ve třech oblastech:

 • prostorem nad hlavou vpředu i vzadu, díky výšce vnitřního prostoru, která je k dispozici mezi sedadlem a stropem: 902 mm vpředu a 855 mm vzadu
 • šířkou vnitřního prostoru vpředu
 • prostorem před koleny vzadu, který je s 262 mm jedním z největších v dané kategorii.

Široká a praktická středová konzola umocňuje pocit prostoru a šířky vpředu a zároveň udržuje mezi řidičem a spolujezdcem komfortní odstup. Je vybavena příjemným a pečlivě zpracovaným povrchem.

S více než 25 litry úložných prostor v interiéru posouvá TALISMAN laťku na nejvyšší úroveň i v této oblasti:

 • přihrádka před spolujezdcem má úctyhodný objem 8 litrů
 • úložné prostory ve dveřích nabízejí objem 4,6 litru vpředu (s místem na velkou PET láhev) a 2 litry vzadu
 • praktické držáky nápojů
 • chytře vymyšlená úložná schránka pod středovou loketní opěrkou obsahuje chlazenou část (u vozidel s převodovkou EDC) s prostorem pro půllitrovou láhev a plechovku o objemu 33 cl
 • úložný prostor pro mobilní telefon nebo klíče pro pasažéry na předních sedadlech.

Pokud jde o zavazadlový prostor sedanu, jeho objem 608 litrů (měřeno dle normy VDA) patří mezi největší v daném segmentu. Je více než dostačující nejen pro rodinné použití, ale je zde například možné uložit čtyři golfové bagy.

Uvítání a komfort

Když se hands-free karta přiblíží k vozidlu, rozsvítí se světla denního svícení, koncové svítilny a stropní lampička, vnější zrcátka se vyklopí, osvětlí se nástupní prostor u dveří, aktivuje se ambientní osvětlení interiéru a směrová světla signalizují odemknutí vozidla. Po otevření dveří přivítá řidiče animace na displeji i se zvukovým doprovodem. Sedadlo se pak automaticky posune o 50 milimetrů dozadu
(u elektrických sedadel), čímž usnadní nástup do vozu. Poté, co se řidič usadí, se samo vrátí do původní polohy.

Kromě uvítací funkce mají široká a velmi komfortní přední sedadla vozu TALISMAN ty nejlepší vlastnosti dané kategorie. Zejména jsou vybavena dvěma důležitými novinkami:

 • u předních opěradel je vůbec poprvé využita technologie Cover Carving Technology. Jedná se
  o novou polotuhou skořepinu opěradel, která je současně odolná, pružná i lehká. Tato originální inovace od firmy Renault poskytuje větší svobodu designérům a přináší výhody v oblasti vnímání kvality, pohodlí (+30 mm před koleny vzadu) a hmotnosti (-1 kg v porovnání s plastovými skořepinami).
 • funkcí odvětrávání pro lepší komfort při vysokých teplotách.

Navíc mají sedadla vozu TALISMAN:

 • velkorysé rozměry a stylový design
 • až 10 možností nastavení (8 elektricky, 2 ručně)
 • bederní opěrku s možností elektrického nastavení ve čtyřech směrech (výška/hloubka)
 • komfortní opěrku hlavy typu relax s možností nastavení šesti směrů
 • vyhřívané sedáky a opěradla
 • masážní funkci s možností nastavení několika typů a intenzity (2 programy/5 sekvencí)
 • paměť s možností uložení až šesti individuálních profilů.

Nízko umístěný sedák zajišťuje dynamickou a komfortní polohu při řízení a zároveň vynikající prostor nad hlavou.

Zadní trojmístná lavice je vybavena pěnou s variabilní hustotou pro zajištění maximálního pohodlí cestujících. Nesouměrně dělená opěradla sklopná v poměru 3:2 mají i otvor pro přepravu lyží. Obě krajní místa dostala sklopnou opěrku hlavy, po jejím sklopení má řidič lepší výhled dozadu.

Čtyři úrovně výbavy

Renault TALISMAN umožňuje výběr ze čtyř úrovní výbavy a několika vzhledů interiéru.

LIFE: černá palubní deska, volant čalouněný kůží, sedadla čalouněná černou tkaninou inspirovanou pánskými obleky.

ZEN: stejný design jako u výbavy Life, ale se světlejšími dekoračními prvky.

INTENS: čalounění v kombinaci látka/kůže nebo za příplatek kůže Riviera v tmavě hnědé barvě se sladěnou palubní deskou. Prošití v čokoládové barvě.

INITIALE PARIS: palubní deska v černé nebo pískově šedé barvě s hnědým nebo stříbrným prošíváním, sedadla čalouněná kůží Nappa s šedým dekorem nebo v jednotné černé barvě, volant čalouněný kůží Nappa.

Verze vozu TALISMAN s podpisem Initiale Paris

Po modelu Espace získává značku Initiale Paris, která je synonymem toho nejlepšího od firmy Renault v oblasti komfortu, také TALISMAN.


Exkluzivní designové výbavy exteriéru:

 • Elegantní černý metalický lak Améthyste, který rozšiřuje paletu barev
 • Litá 19“ kola se specifickým designem
 • Speciální označení vpředu pod logem Renault a vzadu místo označení TALISMAN.

Zvláštní péče věnovaná komfortu v interiéru:

 • Čalounění kůží Nappa v černé barvě nebo s šedým dekorem
 • Široké opěrky hlavy typu relax vpředu
 • Volant čalouněný kůží Nappa v exkluzivním provedení
 • Prošívaná palubní deska
 • Přední sedadla nastavitelná v 10 směrech (z toho osm elektricky), s vyhříváním a masážní funkcí
 • Vrstvená boční skla pro lepší zvukový komfort
 • Značka Initiale Paris: prahy dveří, nápis na volantu a opěradlech předních sedadel, dekorativní vzor
  na zadní části předních opěrek hlavy
 • Exkluzivní koberečky
 • Karta pro bezklíčový vstup specifická pro Initiale Paris
 • Vnější zrcátka se po zařazení zpátečky sklápějí dolů

Inovace pro zpříjemnění života na palubě

Komplexní, uživatelsky přívětivý multimediální systém

TALISMAN poskytuje tři úrovně multimediální výbavy.

V základní verzi vůz nabízí autorádio s 4,2“ obrazovkou, ve střední úrovni pak připojený multimediální tablet R-Link 2 orientovaný na šířku se 7“ obrazovkou. Nejvyšší varianta R-Link 2 dostala 8,7“ obrazovku orientovanou na výšku se špičkovým audiosystémem Bose® Surround.

R-Link 2, online řídicí centrum vozu TALISMAN

Tablet Renault s online připojením R-Link 2 je se svými funkcemi a ergonomií vyvinutou speciálně pro použití v automobilu dostupný s 7“ obrazovkou (orientovanou na šířku) nebo 8,7“ orientovanou na výšku, která má v této kategorii premiéru.

High-tech

 • Plně integrovaný, citlivý kapacitní displej
 • Přehledná, intuitivní grafika, pečlivě vyvinutá pro použití v automobilu

Intuitivní

 • R-Link 2 funguje jako běžný tablet se stejnými dotykovými funkcemi: mj. zoom dvěma prsty, procházení stránek, tažení a umístění
 • Navigace poskytuje realistický obraz (3D modely budov u verze 8,7“)
 • R-Link 2 je vyvinutý pro použití v automobilu: funkce hlasového ovládání (navigace, telefon, aplikace
  a média), zobrazení SMS a čtení e-mailů pomocí aplikace
 • Bluetooth® umožňuje hands-free telefonování a bezdrátový přenos hudby
 • Cestující si mohou vybrat z četných vstupů pro připojení a nabíjení

Pod kontrolou

 • R-Link 2 řídí kromě klasických funkcí jako navigace, audio a klimatizace také asistenty řízení. Dotyková obrazovka je doplněna tlačítky rychlé volby, otočným kolečkem na středové konzole
  a dalšími ovladači na volantu.

Možnost individuálního nastavení

 • Oblíbené položky a nejpoužívanější funkce jsou vždy na dosah ruky díky přizpůsobitelnosti úvodní obrazovky využívající widgety (ikony)
 • Jedním kliknutím najdete svá individuální nastavení systémů a funkcí ve vozidle. Stačí je uložit do osobního profilu s preferencemi v oblasti:
 • jazyka
 • polohy sedadla (včetně rychlosti a intenzity masáží) a vnějších zrcátek
 • head-up displeje (výška, intenzita, jas)
 • rozhlasových stanic
 • cílů v navigaci
 • ambientního osvětlení (barva, intenzita, jas)
 • personalizace režimů Multi-Sense

Je možné uložit až šest různých profilů a individuálně nastavit svůj profil: tento benefit oceníte v případě sdílení vozu s jinými řidiči.

 Online připojení

 • V podobě R-Link Store nabízí Renault bohatý katalog aplikací speciálně vyvinutých pro použití v automobilu, jako například výstrahy Coyote®, tři aplikace Michelin (hotely, restaurace a cestování), ceny pohonných hmot a hlasité předčítání e-mailů.

TALISMAN je vybaven audiosystémem BOSE® Surround Sound na míru

Díky audiosystému Bose® Surround Sound nabízí TALISMAN koncertní zážitek za jízdy. Kvalita zvuku je tak špičková, že se řidič i cestující zcela ponoří do poslechu: slyší a prožívají každou notu a dokonce každý nádech, jako by umělci hráli přímo ve vozidle.

Za účelem vytvoření tohoto prožitku využily společnosti Bose® a Renault své know-how
a spolupracovaly již od prvních etap vývoje vozidla, aby pro TALISMAN připravily systém přímo na míru.

 • Surround Sound: pohlcující zážitek; řidič a cestující jsou obklopeni sytým a vyváženým zvukem bez ohledu na to, kde sedí
 • Třináct vysoce výkonných reproduktorů, z toho dva subwoofery: vytvářejí prostorový
  a všudepřítomný zvuk hodný „živé“ produkce
 • Technologie Centerpoint® 2: exkluzivní algoritmus firmy Bose® konvertuje stereosignál zdrojů na vícekanálový, díky čemuž poskytuje prostorový zvuk
 • Digitální zpracování signálu Bose®: ekvalizace zohledňující akustické charakteristiky vozu TALISMAN pro bezchybnou reprodukci všech nuancí přehrávané hudby.

Kompletní nabídka asistenčních systémů řidiče

 • Pro vaši bezpečnost: adaptivní tempomat, aktivní nouzové brzdění
 • Pro varování: varování před opuštěním jízdního pruhu, systém hlídání bezpečného odstupu, detekce dopravních značek s rychlostním omezením, kontrola mrtvého úhlu
 • Pro vaše pohodlí: couvací kamera, automatické přepínání mezi dálkovými a tlumenými světly, head-
  -up displej, elektrické otevírání víka zavazadlového prostoru, elektronická brzda a parkovací asistent.

02 Příslib intenzivní radosti z řízení se systémem
Multi-Sense

Od velkého sedanu se očekává, že jedním z jeho klíčových atributů bude radost z řízení. TALISMAN má k tomu díky nízkému těžišti a posazu řidiče blízko povrchu vozovky potřebné předpoklady. Renault vyšel z koncepce nového Espace a šel ve svém know-how v oblasti podvozku a motorů ještě dále, aby TALISMAN vybavil technologickými prvky a inovacemi, které jej odlišují od ostatních vozidel v dané kategorii.

Jedinečné skloubení systému 4Control a elektronicky řízených tlumičů

Renault znovu inovuje a odlišuje se od konkurence díky spojení systému 4Control a elektronicky řízených tlumičů. Tato jedinečná kombinace přináší současně radost z jízdy, komfort a bezpečnost.
Ve městě díky podvozku 4Control zapomenete na velikost vozu, neboť se stává mimořádně agilním.
Na silnici se TALISMAN vyznačuje stabilitou v zatáčkách a bezpečným zvládáním prudkých manévrů.

Se systémem Multi-Sense nabízí Renault TALISMAN
personalizovaný zážitek z řízení

Stejně jako nový Espace, je i TALISMAN vybaven technologií Multi-Sense. Jakožto sedan využívá ještě více výhody této inovace nabízející různé režimy jízdy. Systém Multi-Sense řídí a koordinuje technologie, kterými je TALISMAN vybaven, za účelem zajištění dokonalého zážitku z jízdy. Ovládá především systém 4Control, elektronicky řízené tlumiče, řízení, motor a převodovku EDC. Dále obsluhuje palubní přístroje, jakož i zvuk motoru a ambientní osvětlení.

Díky této výbavě umožňuje TALISMAN přístup k požadovaným zážitkům prostřednictvím čtyř předprogramovaných režimů: Comfort, Sport, Eco a Neutral. K dispozici je také individuální, plně nastavitelný režim. Je to, jako by měl řidič v rámci jednoho vozidla těch vozidel více.

Každý speciálně vyladěný režim nabízí specifický zážitek z jízdy na základě příslušného sladění:

 • odezvy motoru
 • seřízení převodovky EDC
 • proměnlivého účinku posilovače řízení
 • nastavení elektronicky řízených tlumičů
 • parametrů systému 4Control.

Současně je atmosféra v interiéru harmonizována:

 • barvou vnitřního osvětlení: zelená, modrá, tmavě hnědá, červená, fialová
 • stylem, povahou zobrazovaných informací a barvou palubních přístrojů
 • zvukem motoru
 • aktivovaným masážním sedadlem řidiče v režimu Comfort
 • výkonem klimatizace v režimu Eco.

Tyto režimy a jednotlivá nastavení se ovládají:

 • systémem R-Link 2 s jasně koncipovanými a přehlednými nabídkami, které umožňují intuitivní přístup k různým funkcím systému Multi-Sense značky Renault
 • ovladačem na středové konzole
 • tlačítkem rychlé volby.

Na silnici TALISMAN přináší oživení sedanů střední třídy díky plně individualizovatelnému zážitku z jízdy a atmosféře v interiéru. Automobil dostal tlačítko rychlé volby umožňující okamžitě přepnout dvěma kliknutími z režimu Comfort do Sport a obráceně. Přechod mezi dvěma oblíbenými režimy je velmi jednoduchý a bez nebezpečí ztráty pozornosti. Díky technologii Multi-Sense představuje TALISMAN vozidlo více tváří.

Nízká hmotnost a účinné motory

TALISMAN pohání pětice motorů o relativně nízkém zdvihovém objemu 1,6 litru, ale s vysokým výkonem a účinností. Široká paleta TALISMANU obsahuje mimo jiné zážehový agregát Energy TCe 200
a vznětové jednotky Energy dCi 160 a Energy dCi 130 nabízené u nového ESPACE. Vlastnosti těchto motorů jsou v TALISMANU využity ještě lépe, neboť jsou ukryté pod aerodynamickou karoserií s koeficientem odporu vzduchu cx = 0,27, která je o 200 kilogramů lehčí než u crossoveru ESPACE.

Všechny motory vycházejí z know-how výrobce Renault, které se ještě více zdokonalilo v oblasti motorického sportu, zejména pak ve Formuli 1.

Motory vozu TALISMAN jsou vybaveny technologiemi poslední generace a nabízejí prvotřídní zážitek
z jízdy a zároveň nízkou spotřebu. Všechny nesou označení Energy, neboť jsou downsizingové, mají jedno nebo dvě turbodmychadla, funkci start-stop a rekuperaci brzdné energie. Obě zážehové i tři vznětové jednotky splňují emisní normu Euro 6 a uspokojí očekávání evropských zákazníků.

Dva zážehové motory:

Motory Energy TCe 150 (1,6 l/110 kW) a Energy TCe 200 (1,6 l/147 kW) budou exkluzivně vybaveny dvouspojkovou sedmistupňovou převodovkou EDC.

Tři vznětové motory:

Motory Energy dCi 110 (1,6 l/81 kW) a dCi 130 (1,6 l/96 kW) se budou dodávat v kombinaci s manuální šestistupňovou převodovkou. Stejně jako u nového Espace bude motor Energy dCi 160 (1,6 l/118 kW) přeplňovaný dvěma turbodmychadly nabízen výlučně v kombinaci s dvouspojkovou šestistupňovou převodovkou EDC.

Všechny vznětové motory modelu TALISMAN jsou kromě filtru pevných částic vybaveny technologiemi pro odstraňování oxidů dusíku. Technologie LNT (Lean NOx Trap) má výhodu, že je bezúdržbová.

Zážitek z řízení od 95 gramů CO2 na kilometr

Renault své zážehové a vznětové motory neustále vyvíjí, zvyšuje jejich výkon, zlepšuje charakteristiky a současně snižuje spotřebu a emise CO2. Díky tomuto neustálému vývoji dosahují konvenční agregáty Renault efektivity, jakou by si bylo před několika lety těžké představit.

Emise motoru Energy dCi o výkonu 110 koní (81 kW) pod kapotou modelu TALISMAN budou činit pouhých 95 g CO2 na km, což tento automobil řadí mezi nejefektivnější v daném segmentu. Díky tomuto výkonu získal vůz nové označení ECO2. Od 30. června 2015 označuje značka ECO2 nejhospodárnější motor každého modelu značky Renault a zdůrazňuje příznivou pozici verzí ECO2 ve vztahu k přímé konkurenci.

 03 Renault pokračuje v modelové ofenzivě

Stejně jako nový Espace, i TALISMAN představuje pevné základy, které Renault doplnil o citlivý vnější design, elegantní, komfortní a přátelský interiér a v neposlední řadě high-tech inovace zlepšující život na palubě a poskytující posádce spoustu radosti z jízdy (4Control, elektronicky řízené tlumiče, technologie Multi-Sense, R-Link 2, Bose® Surround Sound…). A protože i to nejlepší od Renaultu musí zůstat dostupné, TALISMAN slibuje, že bude na nejlepší úrovni i v oblasti pořizovacích a provozních nákladů.

Renault inovuje svoji nabídku ve střední třídě

Po řadě modelů přichází nyní Renault také s ofenzivou své nejvyšší třídy. Zaměřil know-how na náročné zákazníky, mezi kterými jsou soukromí majitelé, podnikatelé a zejména společnosti provozující vozové parky, přičemž právě ty ve vyšších segmentech na mnoha trzích převažují.

Renault se musí nejdříve vypořádat s výzvou spočívající v tom, aby tento typ zákazníků jeho vozidla přijal po všech možných stránkách oceňovaných v daném segmentu: design, kvalita, inovace, služby
a navíc přiměřené celkové náklady na vlastnictví TCO (Total Cost of Ownership).

Nový ESPACE, který byl uveden na trh v březnu 2015, je prvním ztělesněním upgradu modelové řady Renault. Ačkoliv je ještě příliš brzy na bilancování, první obchodní signály jsou velmi příznivé. Renault zaznamenal do poloviny června 2015 téměř 13 000 objednávek daného modelu, přičemž 45 % představovala nejvyšší verze Initiale Paris.

Kvalita z každého úhlu pohledu

Designéři, konstruktéři i lidé podílející se na výrobě modelu TALISMAN věnovali zvláštní pozornost kvalitě:

 • koncepce: TALISMAN spočívá na platformě CMF využívající modulární koncepci a standardizované komponenty
 • testování: kromě standardních předvýrobních zkoušek prověřil Renault odolnost vozu TALISMAN řadou dalších testů. Testy probíhají 24 hodin denně sedm dní v týdnu a fyzicky simulují každodenní používání v nejnáročnějších, nejintenzivnějších a opakujících se podmínkách. Tímto testy simulují stárnutí vozu během jeho mnohaletého používání. Souběžně jsou uskutečňovány silniční testy
  v extrémních provozních a klimatických podmínkách v terénu a na okruzích testovacích center Aliance Renault-Nissan.
 • výroba: TALISMAN sjíždí z linky továrny v Douai, která byla přestavěna a modernizována za významných investic do lidských i materiálních zdrojů. Továrna, která nyní vyrábí vrcholné modely Renaultu, se soustřeďuje na prvotřídní kvalitu (viz rámeček: Kvalitně vyrobeno ve Francii).
 • uvedení na trh: Renault se ve vztahu se zákazníky soustřeďuje na vynikající kvalitu a cílí na klíčové momenty celého průběhu zákaznické cesty, od internetových stránek a unikátních možností pro chytré mobilní telefony až po služby poskytované dealerskou sítí (nová koncepce showroomů Renault Store – již 1300 na celém světě) a mnohé další.

Kvalitně vyrobeno ve Francii v továrně v Douai:

Zaměřeno na špičkovou kvalitu

V rámci výrobního programu modelu TALISMAN realizovaném továrnou v Douai bylo investováno přes 420 milionů euro do implementace technologie lisování za tepla, nového světelného tunelu pro lakovnu a nového procesu optimalizace kvality pokřtěného War Room. Renault vyvinul v Douai prémiový inspekční proces, který bude na konci výroby testovat vozidla a zajišťovat případné finální úpravy. Továrna v Douai poskytla více než 100 000 hodin školení, jehož absolventi získali Certifikát výroby špičkové kvality. V průběhu posledních dvou let absolvovali zaměstnanci továrny školení v celkové délce přes 200 000 hodin.

Orientace na kvalitu laku TALISMANU: proces navržený k líbivosti

Konečný vzhled laku je součástí klíčových vlastností, na základě kterých je vnímána kvalita exteriéru. Proces lakování od holého plechu až po finální úpravu karoserie tvoří čtyři etapy.

1/ Koupel a peeling:

Čištění a odmaštění smontovaných karoserií prostřednictvím postřiku a ponořování. Antikorozní ochrana se aplikuje galvanizací.

2/ Ošetření:

Cílem je karoserii utěsnit a učinit voděodolnou. Na místa, kde hrozí rezonance, je pro zlepšení akustiky vozidla rozprášena asfaltová vrstva. Na spodek karoserie se nanáší pružná plastická hmota jako ochrana proti kamínkům a štěrku. Svařované spoje se na viditelných místech pokryjí finálními tmely, kterými se rovněž utěsní středicí otvory v plechu. Na závěr se do dutých těles spodní části vstříkne tekutý vosk (zahřátý na 80 °C). Výsledkem je záruka proti prorezavění 12 let.

3/ Jednotný barevný odstín

Základní vrstva zajišťuje rovnoměrné nanášení barvy. Její krycí schopnosti umožní vyrovnat nerovnosti plechu a eliminovat pomerančový efekt. Používány jsou tři odstíny základní vrstvy: bílý, světlý a tmavý, v závislosti na finálním laku. V případě opravy po nárazu kamínku tak bude zachována homogenita barevného odstínu. Po nanesení tmelů a základní vrstvy se karoserie přemístí do pece.

4/ Líčení

TALISMAN se očistí pery ptáka emu. Emu, australský pták příbuzný pštrosu, má pera složená
z mikrovláken, která jsou nenahraditelná při odstraňování prachu z karoserie. Poté se na vozidlo nanesou dvě vrstvy finálního barevného odstínu. Používá se technologie Rotary Bell, která byla
továrnou v Douai zavedena pro modely nejvyšší třídy. Automatizované turbíny jsou vybaveny nádobami ve tvaru misek. Tyto misky se naplní přesným množstvím barvy potřebným pro aplikaci vrstvy. Otáčejí se rychlostí 55 000 otáček za minutu, čímž se z barvy stávají velmi jemné kapky. Ionizované kapičky jsou pod napětím 90 000 voltů emitovány na vozidlo umístěné na anodách. Barva je tak elektricky rozprostřena beze ztrát. Metalické nebo perleťové odstíny se získávají přidáním částic slídy, hliníku nebo perleti do barvy. Na konci procesu je pro zajištění lesku a odolnosti aplikován vysoce trvanlivý průhledný lak: ochrana proti UV záření a proti poškrábání.

Nové použití pro architekturu CMF
(Common Module Family)

Projekt CMF (Common Module Family) je založen na principu společné architektury pro různé řady vozidel Aliance, včetně více segmentů v rámci jedné značky. Klíčem je použití velkých modulů, které vždycky tvoří jednu část vozidla – přední a zadní pomocný rám, kokpit, motorový prostor, elektrická
a elektronická instalace. Dané moduly existují ve dvou nebo třech verzích, ale všechny se vyznačují stejnou standardní architekturou komponentů. Mohou být podle potřeb kombinovány za účelem vytvoření sedanu, SUV nebo sportovního vozidla.

Konstrukce CMF s velkými moduly umožňuje plně využít ekonomických výhod velkého objemu výroby,
o které se snaží všichni výrobci. TALISMAN tudíž sdílí velké moduly s novým ESPACE, což má pozitivní vliv na výslednou kvalitu, spolehlivost a viditelné obohacení produktu oceňované zákazníkem: umožňuje větší počet prvků výbavy díky snížení nákladů na výrobu jednotlivých modelů.

RENAULT TALISMAN v KOSTCE

ELEGANTNÍ SEDAN STŘEDNÍ TŘÍDY S VELKORYSÝMI ROZMĚRY

·  Vnější rozměry: 4,85 x 1,87 x 1,46 m, rozvor 2,81 m

·  Prostor před koleny vzadu: 262 mm

·  Objem zavazadlového prostoru (dle normy VDA): 608 litrů

·  Úložné prostory v interiéru: 25 litrů

·  Devět metalíz: bílá Nacré, béžová Dune, modrá Cosmos, hnědá Vison, šedá Cassiopée, šedá Platine, černá Étoilé, červená Carmin, černá Améthyste (Initiale Paris)

·  Nemetalický lak: bílý Glacier

·  Pět druhů kol o průměru 16 až 19 palců

ÚSPORNÉ MOTORY

·  Zážehové: Energy TCe 150 (EDC7), Energy TCe 200 (EDC7)

·  Vznětové: od 95 g CO2/km – Energy dCi 110 (BVM6), 130 (BVM6 – EDC6), dCi 160 (EDC6)

MIMOŘÁDNÝ KOMFORT, JÍZDNÍ STABILITA A AGILITA

·  Jedinečné spojení podvozku 4Control (systém řízení všech kol) a elektronicky řízených tlumičů

·  Personalizovatelný zážitek z řízení díky technologii Multi-Sense: Comfort, Sport, Eco, Neutral
a Individuální mód

·  Tlačítko rychlé volby pro okamžitý přechod z režimu Sport do Comfort a obráceně

INTELIGENTNÍ INOVACE PRO ZPŘÍJEMNĚNÍ ŽIVOTA NA PALUBĚ

·  Full LED světlomety ve tvaru písmene C, trvale rozsvícené koncové svítilny

·  Digitální přístroje s možností individualizace

·  Barevný head-up displej

·  Ambientní osvětlení a ozvučení sladěné se zvoleným režimem Multi-Sense

·  Přední vyhřívaná sedadla s masážní funkcí (nastavení do 10 směrů) – polotuhá skořepina: Cover Carving Technology

·  Zadní lavice s variabilní pěnovou výplní, sklopné krajní opěrky hlavy, nesouměrně dělené opěradlo, otvor pro přepravu lyží

·  Dotykový tablet R-Link 2, velká kapacitní obrazovka v horizontálním 7“ nebo vertikálním 8,7“ formátu – katalog aplikací R-Link Store

·  Audiosystém BOSE® Surround Sound, konverze stereosignálu na multikanálový, ekvalizace přizpůsobená akustice vozu, třináct reproduktorů

·  Kompletní nabídka asistenčních systémů

CENÍK VERZE PREMIERE EDITION:

Cen_c3_adk_Renault_20Talisman_20Premiere_20Edition_CZ

 

CENÍK RENAULTU TALISMAN:

Cen_c3_adk_Renault_20Talisman_CZ

One thought on “TISKOVÁ ZPRÁVA: RENAULT TALISMAN + český ceník

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *