Jak také mohla vypadat Laguna III?

V dnešním příspěvku se podíváme na design aktuální generace Laguny, která nese označení X91. Je to již poměrně dlouhá doba, co byly na internetu zveřejněny fotografie z Technologického centra Renaultu v Guancourtu ve Francii. Na snímcích je zachycen prototyp aktuální generace. Za povšimnutí stojí fakt, že snímek je datován na rok 2004, tedy 3 roky před oficiálním představením vozu. Design prototypu odpovídá tehdejšímu designerskému směru Renaultu, který určovala designová legenda Patrick le Quément – ostře řezané linky, které se vozem prolínají od přední části až po kufr. Přední část navazuje svými světly na Megane druhé generace. Boční část zůstala oproti aktuální podobě nezměněna (může vás zmást přítomnost disků z druhé generace Laguny, ovšem jedná se o prototyp, kde zrovna design disků nebyl moc důležitým prvkem). Další změny se odehrály na zadní části, která obsahuje nové zadní světlomety, celé víko zadního kufru a nový nárazník.

renault-laguna-iii-design-3-lg

Srovnání Laguna III., sériový model:

17639

Zajímavostí také je, že Renault vůz testoval s tímto designem ještě v roce 2006, tedy rok před oficiálním představením vozu.


Renault NEWS se dostal k materiálům z interní diagnostiky vozu, kde je zachycena skica původního vzhledu:

V květnu 2007 byl vůz zachycen při finálním testování na různých kontinentech se vzhledem odpovídající phase1:

Proč se nakonec tým pod vedením tehdejšího víceprezidenta pro design Patricka Le Quémenta rozhodl pro kontroverznější verzi, která vzbuzuje rozpaky a do jisté míry mohla mít za následek slabší prodejní úspěchy se zřejmě nedozvíme. Každopádně spolehlivostí třetí generace ostudu rozhodně neudělala (v hodnocení Dekra dosahuje Laguna X91 lepších výsledků než WV Passat, Citroen C5, BMW3, Ford Mondeo a budeme-li domácí Škodu Octavia řadit do kategorie střední třídy, tak ji porazila také!). Renault Laguna čtvrté generace je již hotová a je otázkou času, kdy na internet uniknou fotografie z testování. Premiéru by měla mít příští rok a příchod na trh je plánován na rok 2016.

Zdroje obrázků:
www.carbodydesign.com
www.worldcarfans.com
Renault

5 thoughts on “Jak také mohla vypadat Laguna III?

  1. Zadek je hezký, nakonec i na skutečné trojce. Předek se mi ale u konceptu moc nelíbí, působí na mě poněkud tupě díky příliš fádnímu a rozměrnému nárazníku.

  2. Renaulty se mi líbily kdysi, ale poslední roky bych řekl docela nic moc. Teď konečně nové Clio, modernizovaná Fluence vypadají pořádně k světu..

  3. Můj názor je takový, že vyhlížím novou generaci. Z aktuální mi do oka padla akorát palubní deska.

  4. Jakmile budou k dispozici informace k čtvrté generaci tak je sem pochopitelně hodím. Ale Renault SAS si poslední dobou zvykl držet všechny informace do poslední chvíle v tajnosti a dosud se nepodařilo ani vyfotit nový Megane (z testování), který se představí v září a ani Espace, který je dokonce již poměrně delší dobu hotový.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *